F1 Online - The Game Wywiad: Czas zapiąć pasy i wjechać na tory Formuły1

07.08.2012 o godzinie 11:35 w CiekawostkiWywiadSpecial

Zamknięta faza testowa najnowszego tytułu od Codemasters już się zakończyła, a teraz możecie szarżować po torach Formuły 1 w open becie, zanim nastąpi premiera gry F1 Online: The Game. My w międzyczasie zgłębiamy tajniki gry przesłuchując w tej sprawie Michaela Rowlanda, jednego z producentów.
F1 Online: The Game

F1 Online: The Game

browsergames.pl: Cześć Michael! Dzięki za poświęcony nam czas. Wasz najnowszy produkt, F1 Online: The Game znajduje się obecnie w fazie open beta. Gracze mogą tworzyć własne drużyny, ścigać się z innymi graczami w różnych modusach na znanych torach oraz tuningować swoje bolidy. Jakie jeszcze funkcje planujecie wprowadzić w najbliższej przyszłości?

Michael Rowland: Ostatnio zajmowaliśmy się kilkoma zmianami i naprawami w grze, od startu bety wgrywamy też do gry cotygodniowe aktualizacje. Mamy właściwie plany na kilka nadchodzących lat, ale w najbliższym czasie zajmiemy się rozwojem funkcji społecznościowych, dopasowanych wyścigów, nowych tierów rowoju oraz oczywiście tras i kierowców z roku 2012. Najbliższe miesiące upłyną pod znakiem wielu updateów, które z pewnością spodobają się naszym graczom...tak, słuchamy pilnie wszystkich waszych uwag i propozycji.

browsergames.pl: W grze kierowcy nie siedzą w kokpicie bolidu podczas wyścigu, lecz obserwują jego przebieg z lotu ptaka. Skąd ta decyzja?

Michael Rowland: Chcieliśmy odróżnić grę F1 Online: The Game od naszego poprzedniego tytułu na konsolę i PC, F1 2011, który bardziej symuluje doznania podczas wyścigów i jako taki spełnia oczekiwania wielu graczy. Gra F1 Online została stworzona z myślą o graniu przez przeglądarkę z luźniejszym sposobem sterowania. Gwarantuje ona oczywiście równie realistyczne doznania fizyczne, które są istotnym elementem dla sposobu kierowania bolidem. Chcieliśmy po prostu stworzyć coś odmiennego od typowej gry samochodowej w scenerii Formuły 1, w której można personalizować wyścigi zespołowe i grać w stylu pick up & play.
browsergames.pl: Masz jakieś wskazówki dla zupełnie niedoświadczonych graczy? Jak mogą szybko stać się profesjonalnymi kierowcami w grze?

Michael Rowland: Wystarczy, żeby tylko zajrzeli do gry! Zajmie im to kilka minut, zanim samodzielnie wjadą na pierwsze tory, które z pewnością nie sprawią im trudności. Ulepszanie skilli kierowcy i tuningowanie auta podczas coraz trudniejszych wyścigów pójdzie potem z górki.

Skoncentrowaliśmy się na tym, by pierwsze kroki były bardzo przystępne w grze, za pomocą wskazówek doradzamy graczom cały czas jak mogą w pełni wykorzystać funkcje w grze F1 Online: The Game. Podpowiadamy jak ustawić zespół, jak dobierać kolejne komponenty i jak ich używać. Meritum w grze jest poznanie torów wyścigowych, by obrać jak najlepszą trajektorię jazdy. Przyglądanie się innym graczom, w jaki sposób oni zaliczyli trudne zakręty jest możliwe poprzez analizę bolidów duchów podczas czasowych triali na torach.

browsergames.pl: Zapowiedzieliście już mnóstwo eventów dla kierowców w grze, między innymi gracze mogą spodziewać się Grand Prix. Jakimi jeszcze eventami chcecie zaskoczyć graczy?

Michael Rowland: W grze pojawi się między innymi mnóstwo turniejów, dzięki którym gracze będą mogli levelować ścigając się na torach różnych klas. Chcemy skupić się na tej opcji i dalej ją rozwijać, jak również wprowadzić nowe zasady wyścigów i funkcje, dzięki którym staną się one bardziej kompleksowe. W przyszłości wprowadzimy też postoje, warunki pogodowe i wyścigowe oraz dodatkową porcję rywalizacji i taktycznych możliwości dla graczy.
browsergames.pl: Możesz opisać strone premium w grze? Część graczy z pewnością będzie korzystało z zakupów premium, ale będą tez gracze, którzy nie będą chcieli inwestować pieniędzy w grę. Czy ci gracze będą mieli szanse w porównaniu z graczami premium?

Michael Rowland: Strona premium gry skupia się na tych graczach, którzy nie będą chcieli inwestować czasu w grę, ale mimo to będą chcieli rozwijać swoje zespoły i karierę w grze. Będą oni mogli przyspieszyć rozwój badań lub budowę komponentów inwestując nie czas, ale Codemasters Points, które przyspieszą ich grę. Za punkty te można również kupić dodatki, jak znaki firmowe na kaski lub dodatkowe palety kolorów, by dalej kreować markę ich zespołów. Nie sprzedajemy więc przedmiotów czy komponentów, które dawałyby znaczną przewagę nad pozostałymi graczami, takich jak turbo boosty, czy zaawansowane komponenty. Ludzie wierzą, że opcja premium da im od razu zwycięstwo, a to wcale się nie zgadza.

browsergames.pl: Jakie macie długoterminowe plany? Czy zespoły i kierowcy będą aktualizowani po każdym prawdziwym sezonie Formuły 1?

Michael Rowland: Będziemy ulepszać F1 Online: The Game we wszystkich aspektach gry ciągle ją rozwijając. Zamierzamy też aktualizować wszystkie licencjonowane zespoły i kierowców po każdym sezonie korzystając z tych samych zasobów jak przy naszej konsolowej produkcji. W tym zakresie współpracujemy ściśle z produkcją gry na konsolę. Chcemy też dodać więcej funkcji społecznościowych i treści w sieci oraz w grze, począwszy od nowych tras i wyzwań, po część managerską w grze.

Dalej jesteśmy w open becie i zapraszamy wszystkich zaciekawionych graczy. Zajrzyjcie do gry i zostawcie nam wasz feedback. Gra jest darmowa, wymaga jedynie instalacji Unity Player i działa pod prawie każdym systemem. Nie bądźcie nieśmiali, zajrzyjcie do gry i dajcie nam znać, co wam sie podoba, a co możemy jeszcze zmienić w grze F1 Online: The Game.

browsergames.pl: Dziękujemy za rozmowę!
Graj teraz w F1 Online: The Game
Gry na przeglądarkę, Gry samochodowe, Manager
F1 Online: The Game ZdjęciaF1 Online: The Game Zdjęcia
Typ:
Gry na przeglądarkę
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
F1 Online: The Game Tags
 • f1
 • gry podobne do shakes & fidget
 • gry samochodowe
 • gry-browserowe
 • gra na facebooku
 • the fast racing
 • magic: the gathering - tactics
 • f1 online: the game [www]
 • wyścig
 • samochodowe
 • gry akcji bez pobierania
 • mu online
 • grand chase europe
 • f1 2013
 • f1 online
 • f1 online: the game
 • gra pritson danger
 • manager
 • grand prix racing online
 • gry do pobrania