F1 Online - The Game Preview: Formuła 1 jak żywa w przeglądarce internetowej

25.06.2012 o godzinie 10:36 napisane przez Magdalena Junge w PreviewGry na przeglądarkęGry samochodowe

Gra F1 Online: The Game kusiła ekskluzywną licencją Formuły 1, połączeniem managera własnego teamu F1 z jednoczesną możliwością brania udziału w wyścigach i niekończącymi się opcjami personalizacji. Daliśmy się więc skusić i sprawdziliśmy dla was tę grę z odległości, z której czuć swąd palonych gum.

3...2...1...Start!

Gra F1 Online: The Game jest grą na przeglądarkę, nie wymaga więc od nas instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy błogosławieństwo dostępu do zamkniętych testów, które zdobyliśmy specjalnie dla was. Logowanie, wybór rodzimej wersji językowej i od razu naszym oczom ukazuje się dość obszerne menu. Pierwsza zakładka to Formuła 1, w której wybieramy swój zespół. Co kilka minut odblokowany zostanie kolejny zestaw zespołów, które możemy zawłaszczyć. Mamy do wyboru takie zespoły jak: RedBull Racing, Vodafone McLaren Mercedes czy Lotus Renault GP. Każdy zespół ma swoje określone cele, które należy zaliczyć. Za ukończenie każdego z wymienionych celów zespołu, jak ukończenie wyścigów na podium, wśród pierwszej szóstki lub za pięciokrotne pokonanie innego zespołu zgarniamy pokaźną sumkę. Za zaliczenie wszystkich zadań zgarniemy okrągły milion wirtualnych dolarów. Już się nie możemy doczekać.

Zaglądamy w każdy kąt, nawet pod maskę

Jedną z ciekawszych opcji w F1 Online: The Game, jest opcja trójwymiarowego podglądu. Wystarczy więc poruszać kursorem aby obejrzeć bolida wybranego przez nas zespołu z każdej strony. W wirtualnym garażu zabieramy się za malowanie naszego bolida. Ten na razie ma standardowy wygląd, cztery koła i podstawowe wyposażenie, które z czasem zamierzamy intensywnie udoskonalać. Do wyboru mamy standardowe kolory, kolejne zestawy barw lakieru możemy sobie dokupić za nasze startowe wirtualne pieniądze. Na naszym bolidzie lądują również standardowe naklejki, kolejne odblokujemy wraz z osiągnięciami na dalszym etapie gry. Dalsze komponenty możemy sobie dokupić, albo wypróbować o ile zostaną dla nas odblokowane. A to nastąpi wtedy, kiedy udowodnimy co potrafimy na torze.

Pierwsze koty za płoty

Na nasze nieszczęście dostrzegamy kątem oka opcję szybkiego wyścigu, więc próbujemy swojego szczęścia na torze, bez wstępnych przygotowań. I tak, jakby się tego można było spodziewać, wypadamy z zakrętu nie umiejąc się z niego wykaraskać. Winę moglibyśmy zrzucić na nieco trudne sterowanie bolidem za pomocą myszki, a nie strzałek, ale schodzimy z toru pokonani, przyznając, że jeździć to my jeszcze nie umiemy. Nie załamujemy się jednak pierwszą porażką i rozglądamy się dalej w grze.

Generalnie w grze spełniają się marzenia każdego fana Formuły 1: posiadanie własnej drużyny, managerowanie zapleczem logistycznym oraz garaż pełen najszybszych bolidów. I oczywiście samodzielne zwycięstwa na najbardziej krętych torach. F1 Online: The Game ma to wszystko - wprawdzie jeszcze w testach, ale ma.
W międzyczasie okazuje się, że sterowanie myszką wcale nie jest takie wzięte nie wiadomo skąd, bowiem klikając myszką w wybrane miejsce na torze wyścigowym możemy znacznie dokładniej określić trajektorię jazdy naszego bolidu. Steruje się więc nieco trudniej i wymaga to wprawy, jest jednak znacznie dokładniejsze. Lewy przycisk myszy daje przyspieszenie, podczas gdy prawy przycisk hamuje z impetem. Czego brakuje, to wrażenie autentyczności, bowiem nie udało nam się z nikim zderzyć. Z bandą, a i owszem, jednak pozostałe bolidy przejeżdzają przez nas, zupełnie jakbyśmy byli bolidem widmo - jednak to jeszcze closed beta.

Tory marzeń, a na nich Formuła 1 jak żywa

F1 Online: The Game

F1 Online: The Game

Większość torów dostępnych w grze to wierne odzwierciedlenie rzeczywistych tras wyścigowych, adrenalina więc rośnie. Właściwie tu już skończyły się przelewki, bowiem tylko z góry określone w celach zespołu miejsce na podium gwarantuje nam jakiekolwiek zyski. Każda pomyłka sprawia, że jeździmy właściwie bez celu. Nie licząc frajdy.

Trochę już ujeździliśmy więc możemy sobie rozbudować naszą bazę wypadową, czyli wirtualny garaż. I tu kłaniają się nasze uzbierane z mozołem punkty doświadczenia, wszakże F1 Online: The Game to klasyczna gra browserowa. Im więcej ich zgromadziliśmy, tym więcej możliwości badania nowych technologii i planów konstrukcyjnych, dzięki którym możemy udoskonalać nasze maszyny, stanie przed nami otworem. Czekanie da się oczywiście ukrócić za pomocą wirtualnej waluty, ale i ta w końcu się wyczerpie, trzeba więc naprawdę umieć jeździć.

Pisk hamulców i swąd palonej gumy

Podczas kolejnych wyścigów nie sposób oprzeć się naprawdę dobrej grafice. Nic dziwnego, w końcu jak na grę przeglądarkową przystało, również F1 Online: The Game opiera się na silniku Unity, dzięki czemu na brak trójwymiarowych wrażeń optycznych narzekać nie można. Nasze wyczyny na torach obserwujemy z perspektywy lotu ptaka, przy czym jak nam drzewo przesłoni punkt, w którym wypadliśmy z toru, na nic się zda zoomowanie, trzeba wyjechać na ślepo. Jednak tło wyścigów wydaje się być statyczne, oprócz bolidów nie porusza się właściwie nic.

Nie żebyśmy mieli czas na podziwianie widoków, ale przydałaby się odrobina dynamiki. Za to nie możemy przyczepić się do dźwięków, te są akurat autentyczne i wyjątkowo przyjemne dla fanów samochodowych wyścigów.

Własne podwórko Formuły 1

Czy potrzeba czegoś więc do szczęścia? Może więcej dopracowania i dbałości o szczegóły. Oprócz drobnych niedociągnięć gra jest spełnieniem marzeń fanów szybkiej jazdy po torach Formuły 1. Jeździ się przednio, choć wymaga to wprawy. Zarządza się jeszcze lepiej, przy czym cieszy fakt, że nie trzeba za wszystko płacić z własnej kieszeni. Dostęp do nowych technologii można po prostu wyjeździć na torach. A to zawsze sprawia frajdę.
Graj teraz w F1 Online: The Game
Gry na przeglądarkę, Gry samochodowe, Manager
F1 Online: The Game ZdjęciaF1 Online: The Game Zdjęcia
Typ:
Gry na przeglądarkę
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
F1 Online: The Game Tags
 • f1
 • gry podobne do shakes & fidget
 • gry samochodowe
 • gry-browserowe
 • gra na facebooku
 • the fast racing
 • magic: the gathering - tactics
 • f1 online: the game [www]
 • wyścig
 • samochodowe
 • gry akcji bez pobierania
 • mu online
 • grand chase europe
 • f1 2013
 • f1 online
 • f1 online: the game
 • gra pritson danger
 • manager
 • grand prix racing online
 • gry do pobrania